• 0224 224 2162 - 0530 015 12 30
  • Şehreküstü Mah.Okul Cad. No:4 Osmangazi/BURSA

Blog

Seyahat Rehberi: Bursa

Ekim 28, 2020 By Gezi Rehberi Yorumlar Kapalı

Bursa’da Nerede, Bursa’ya Nasıl Gidilir, Bursa’da Nerede Kalınır gibi soruların cevabını Seyahat Rehberi: Bursa içeriğimiz de sizler için detaylandırdık. Keyifli okumalar ?

Marmara’nın güneyinde konumlanan ve yeşil atmosferiyle “Yeşil Bursa” ismini alan, ülkemizin en güzide şehirlerinden Bursa, yerli ve yabancı turistler için cazibe merkezlerinden biri kabul ediliyor. Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden biri olmasına karşın, Bursa’da tarih ve kültür korunabilmiş, doğasındaki müthiş atmosfer varlığını sürdürebilmiştir. Bursa’da yemek yemek, konaklamak, okumak, yaşamak kısacası vakit geçirmek yaşam kalitesinde olumlu gelişmelere sebep oluyor. Bursa’yı gören herkes şehrin yeşil ve mavi dengesinden etkileniyor, tarihi ve kültürüyle adeta büyüleniyor. Şehrin cazibe merkezi olması konaklamanın da gelişmesine zemin hazırlıyor. Bursa konaklama hizmetinde boy gösteren oteller, pansiyonlar ve öğretmenevleri şehir ziyaretçilerine memnuniyeti yaşatıyor.

 

Bursa Nerede?

Bursa coğrafik olarak Marmara Bölgesinin Güney Marmara Bölümüne konumlanmıştır. Konum olarak çok stratejik bir noktada yer alıyor. Tarih boyunca konumu sebebiyle önem kazanan Bursa, bugün hala coğrafik özelliklerini koruyor. Bursa’daki müthiş gelişim ve demografik artış şehrin güzelleşmesine katkıda bulunmuş, şehrin enerjisini yükseltmiştir. Peki, Bursa’ya nasıl gidilir? Bursa’da nerede kalınır? Bursa otelleri konaklamada ne kadar iyi?

 

Bursa Merkez Gezilecek Yerler

 

Bursa’ya Nasıl Gidilir?

Bursa’ya nasıl gidilir, hangi ulaşım seçeneği daha avantajlıdır ya da hangisi daha idealdir incelemekte fayda var. Bursa ulaşımda çok gelişmiş ve kara, hava, deniz yolunu sonuna kadar kullanabilen bir şehirdir. İşte hava, deniz ve kara yolu ile Bursa’ya nasıl gidilir rehberi;

 

Feribot – Deniz Otobüsü: BUDO & İDO

Bursa Deniz Otobüsü ve İstanbul Deniz Otobüsü ile Bursa’ya deniz yolu ile gitmek mümkündür. İstanbul’dan Bursa’ya BUDO & İDO ile gitmek ortalama 80 dakika sürüyor. BUDO ve İDO konfor açısından beklentileri karşılıyor. İstanbul’dan Bursa’ya giderken keyifli, kısa süreli bir seyahat keyfi yaşatıyor. BUDO ve İDO bilet fiyatları her yıl güncellendiğinden değişkendir ancak her iki ulaşım seçeneğinin de ekonomik çözümler sunduğunu bilmelisiniz.

 

Kara Yolu

Bursa’ya kendi aracıyla kara yolu ile gitmek isteyenler için mevcut konumdan varış noktasına olacak şekilde kilometre ve saat bilgileri aşağıdaki gibidir;

  • İzmir – Bursa: 330 kilometre, 4 buçuk saat.
  • Ankara – Bursa: 385 kilometre, 5 saat.
  • Kocaeli – Bursa: 150 kilometre, 2 buçuk saat.
  • Eskişehir – Bursa: 125 kilometre, 2 saat.
  • Balıkesir – Bursa: 150 kilometre, 2 saat 15 dakika.
  • Yalova – Bursa: 70 kilometre, 1 saat.

Bursa’ya otobüs ile gitmek isteyenler ise Türkiye’nin her yerinden neredeyse her gün Bursa’ya otobüs bileti bulabiliyor. Bursa otogarı şehir merkezinden 10 kilometre uzakta yer alıyor. Otogardan merkeze geçmek için ulaşım sıkıntısı yaşanmıyor; taksi, otobüs, servis gibi farklı alternatifler ziyaretçileri bekliyor.

 

Bursa Öğretmenevi Manzara 3

 

Hava Yolu

Bursa Havaalanı şehir merkezine 40 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Her gün Bursa’ya uçak seferleri düzenleniyor. Havaalanından şehir merkezine ulaşımda kiralık araba, servis, taksi, otobüs, minibüs gibi ulaşım alternatifleri bulunuyor. Bursa konaklama seçeneklerinden hangisini seçerseniz seçin, havaalanından konaklama yapacağınız adrese güvenli şekilde gidebilirsiniz.

 

Bursa’da Yeme – İçme

Kestane şekeri ve İskender kebabıyla meşhur olan Bursa, elbette doğasıyla olduğu gibi mutfağıyla da ilgi görüyor. Bursa’da yemek gerçek bir şölene dönüşebiliyor. Üstelik sadece Bursa restoranlarında değil Bursa otelleri ve öğretmenevlerinde de Bursa’nın müthiş lezzetlerine doymak mümkün. Gastronomide şehrin yerel ve uluslararası yemek kültürünü esas aldığını görebilirsiniz. Sokak lezzetlerinden esnaf lokantasına, kebapçılardan lüks restoranlara kadar her yerde Bursa’da yemek yemek müthiş bir keyfe dönüşüyor. İskender, tahinli pide, İnegöl köfte, cantık, kestane şekeri, balık, Bursa pidesi, İznik köftesi, Kemalpaşa tatlısı, tava, Bursa kahvaltısı mutlaka tatmanız gereken lezzetler arasında yer alıyor.

 

Bursa'da Yemek

 

Bursa’da Konaklama

Bursa’da konaklama yapmak için çok fazla otel ve pansiyon seçeneği var. Ancak Bursa ziyaretçileri konaklamada öğretmenevlerine ağırlık veriyor. Şehir merkezinde yer alan Bursa öğretmenevi, çok uygun fiyatlarla hizmet verdiğinden ve hizmet kalitesi beklentilerin üstünde seyrettiğinden konuklar Bursa otelleri yerine Bursa öğretmenevini tercih ediyor. Bursa öğretmenevi gerek konaklama ücreti gerekse hizmetiyle gerçekten de lüks otel konforunu sunuyor, ziyaretçilerine avantajlı bir deneyim yaşatıyor. Öğrencisinden emeklisine, eğitimcisinden özel sektör çalışanına kadar herkes, öğretmenevinin konforunu yaşayabiliyor. Üstelik kamu çalışanlarına ve özellikle eğitimcilere müthiş indirimler sunuluyor.

Bursa Öğretmenevi olarak değerli misafirlerimiz için 7/24 hizmet vermekteyiz. Rezervasyon için hemen bursaogretmenevi.com.tr/rezervasyon/ tıklayın!